Palm Wings Kuşadası

Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap

Covid19 Decleration

HİJYEN PROTOKOLU

Değerli Misafirlerimiz,

Siz değerli misafirlerimizin tatilini en iyi şekilde geçirmesi ve güzel anılarla evlerine dönmesi için çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz.COVID-19 sonrası için de keyifli bir tatil geçirmeniz için ilave tedbirler aldık. Palm Wings Beach Resort & Spa Otel  olarak en büyük önceliğimiz, değerli misafirlerimiz ile çalışanlarımızın güvenliği ve sağlığıdır.Dünya Sağlık Örgütü’nün yayınlamış olduğu bilgiler, T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. Turizm Bakanlığı kararları doğrultusunda almış olduğumuz tüm temizlik ve hijyen önlemlerimizi sizlerle paylaşmak isteriz.

Bu uygulamalar ilgili kurumların yayınlayacağı yeni genelgelere göre azalabilir, artabilir veya değişebilir.

Anlayışınız ve desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz. Bu günleri hep beraber aşacağız. Sizleri en kısa sürede ağırlamayı ümit ediyor, sağlıklı günler diliyoruz.

Saygılarımızla,

Palm Wings Beach Resort & Spa Otel  Kuşadası

                                                ÇALIŞANLARIMIZ                                               

  Tüm Çalışanlarımız sağlık taramasından geçirilmektedir ve takipleri İşyeri Hekimimiz tarafından yapılmaktadır.

  Tüm Çalışanlarımız Hijyen eğitimi almış ve sertifikalandırılmıştır.

  Tüm Çalışanlarımız Salgın Hastalıklardan Korunma ve Yayılmasını Önleme konusunda eğitim almış ve bilinçlendirilmiştir.

  Güvenli Turizm Sertifikasına sahip otelimizde, Turizm ve Sağlık Bakanlığının belirlediği takvimde personelimizin Covid-19 aşıları tamamlanmaktadır.

  İşe geliş ve gidişlerde kullanılan transfer araçları her servis öncesi ve sonrasında dezenfekte edilmektedir. Araçların içinde koruyucu maske takmak zorunludur.

  Çalışanlarımız işe geldiklerinde  ateş ölçümleri yapılmaktadır. Kendisini iyi hissetmeyen personelin işe gelmemesi için bilgilendirme yapılmıştır. Yüksek ateşi olan çalışanların işbaşı yapmasına izin verilmemektedir. Süreç baştan sona kayıt altına alınacak ve izlenecektir.

  Olabildiğince aynı personel aynı mesai saatlerinde çalıştırılacaktır. Personel ortak kullanım alanlarında bilgilendirici afişler, broşürler bulunmakta ve bu alanlarda güvenli fiziki mesafe kuralı uygulanmaktadır.

  Personel üniformalarının değişimi günlük olarak yapılmaktadır. Üniformalar, 60 C üstünde yıkanmakta ve ütülenmektedir.

  Tüm personel alanları sosyal mesafe kuralına göre yeniden düzenlenmiştir ve yeterli sayıda dezenfeksiyon ünitesi yerleştirilmiştir.  Personel yemekhanelerinde fiziki yapı ve servis şekli yeniden düzenlenmiştir.

  Tüm personelimiz çalışırken maske veya siperlik ile eldiven kullanmaktadır

SOSYAL MESAFEYİ KORUYUNUZ

                     OTELE VARIŞ, CHECK-İN & CHECK-OUT İŞLEMLERİ                    

  Tüm giriş ve çıkış işlemleri sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yeniden düzenlenmiştir, güvenli bekleme alanları oluşturulmuştur. Mesafe işaretlemeleri yerleştirilmiştir.

  Otel girişinde temassız ateş ölçer ile misafirlerimizin vücut ateş ölçümü yapılarak kayıt altına alınacaktır. Vücut sıcaklığının yüksek olması durumunda, KVKK gereği bu durum sadece misafir ile paylaşılıp, eylem planımıza uygun şekilde gereken yapılmaktadır.

  Otel girişinde talep edilmesi halinde misafire verilmek üzere, maske, eldiven gibi kişisel koruyucu malzeme hazır bulundurulacaktır

  Giriş işlemlerinin ardından işletmenin aldığı tedbirler ve uygulamalar hakkında misafir bilgilendirilmekte ve bu bilgiler otel içerisinde misafirin kolayca görebileceği yerlerde duyurulmaktadır

  Arzu edildiğinde bagajlar eğitimli, maskeli ve eldivenli personelimiz tarafından misafirlerimizin odasına güvenli bir şekilde götürülecektir.

  Oda kapı kartları girişten önce dezenfekte edilerek hazırlanmaktadır. Gerekli belgeleri doldurmak için kullanılması gereken kalemler dezenfekte edilmiş şekilde misafirlerimize verilecektir.

  Bankanızın belirlediği limitler dâhilinde ödemeler temassız POS cihazı ile yapılabilecektir

  Otelden çıkış yapan misafirlerimizin oda kartları farklı kutularda saklanarak dezenfekte edilecektir.

  Misafirlere, geldikleri yer, son ziyaret ettikleri ülkeler, kendileri ile irtibata geçilebilecek adres ve telefon numaraları ile sağlık durumlarını ve işletmenin belirlediği Covid-19 aksiyon planına uyacağını taahhüt eden beyanname imzalatılır.

  Hastalık belirtisi gösteren misafir tespit edilmesi halinde, ilgili sağlık kuruluşuna ve otel doktoruna haber verilerek, ilgili kuruluş tarafından devredilene kadar izole edilecektir. Hizmetleri güvenlik tedbirlerini almış eğitimli personel tarafından sağlanacaktır.

                                                MİSAFİR ODALARI                                               

Size özel hazırlanarak, temizlik ve dezenfeksiyonu gerçekleştirilmiş odalarımızda güvenli bir şekilde konaklama yapabilmeniz için,

  Oda temizliğinde çalışan personellerimiz tek kullanımlık maske ve eldiven kullanacaktır.

  Oda temizliğinde sağlığa zararı olmayan etkili dezenfektanlar kullanılmaktadır. Kapı kolları, bataryalar, kumanda, telefon, elektrik düğmeleri, kasa gibi yüzeyler her konaklamadan sonra dezenfekte edilecektir.

  Misafirlerimiz, eğer her gün oda temizliği istemezse, resepsiyona bildirdikleri temizlik sıklığı kadar odalarına girilip temizlik yapılacaktır.

  Odaların tamamı balkonlu ve geniş pencereli olup, her temizlikte havalandırılmaktadır.

  Odalarda yasal olarak zorunlu bulunması gerekenler dışında tüm kâğıt/karton, dosya malzemeleri kaldırılmıştır.

  Odalarda bulunan bardaklar yüksek ısıda yıkanmaktadır ve her misafir çıkışından sonra yenileri konulmaktadır.

  Bir odada konaklayan misafirlerimiz çıkış yaptıktan sonra tüm buklet malzemeleri değiştirilerek yenileri yerleştirilmektedir.

Klima filtreleri sık sık temizlenerek dezenfekte edilmektedir.

  Odalarımız temizlik sırasında ve misafirler çıkış yaptıktan sonra havalandırılmaktadır.

  Her misafirimizin çıkışında odalar ULV ile dezenfekte edilmektedir.

  Odalarda gerçekleştirilen tüm temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri eğitimli kat şeflerimiz tarafından kontrol edilmektedir.

                                                GENEL ALANLAR                                               

  Genel kullanım alanlarımız sosyal mesafe kuralına uygun olarak yeniden düzenlenmiş ve gerekli önlemler alınarak, işaretlemeler yapılmış, bilgilendirme yazıları asılmıştır.

  Sıklıkla dokunulan yüzeyler için ekstra dezenfekte işlemleri yapılacaktır.

  Tüm havalandırma sistemleri sıklıkla dezenfekte edilmektedir ve kapalı alanların havalandırılması için mümkün olduğunca doğal hava kullanılmaktadır.

  Tüm genel alan wc’lerimizde el dezenfektasyon aparatları bulunmaktadır.

  Genel alan wc’lerimizde el kurutma makineleri kullanımdan kaldırılmıştır. Tek kullanımlık kağıt havlu kullanılacaktır.

  Mağazalarda sosyal mesafe kuralları tanımlanmış ve uyulması için bilgilendirmeler yerleştirilmiştir. Her gün kapandıktan sonra veya açılıştan önce temizlik ve dezenfektasyonu yapılmaktadır.

  Misafirlerimizin yasal zorunluluk gereği, yeme &içme faaliyetleri dışında maske takmaları gerekmektedir.

 

 

                                                SOSYAL MESAFE                                               

·         Asansörlerin sosyal mesafe kurallarına uygun kullanımına ilişkin asansör içi yer işaretlemeleri ve yazılı bilgilendirmeler yapılmıştır

·         Tüm asansörler sosyal mesafe kuralları çerçevesinde belirle sayıda misafir tarafından kullanılabilecektir.

·         Tüm ortak kullanım alanlarındaki ve genel mekanlardaki oturma düzenleri sosyal mesafe kuralına göre düzenlenmiştir.

.

                                              MUTFAK ALANLARI                                             

  Mutfak alanlarımız, mutfakta kullanılan her türlü ekipman, tezgâh ve saklama alanlarının temizlik ve hijyeni sıklıkla yapılmaktadır.

  Mutfak personelimiz koruyucu maske, bone, eldiven ile çalışmaktadır. Uyulması gereken kurallarla ilgili detaylı eğitimler verilmektedir

  Gıda Mühendisimiz ve danışman firmamız tarafından tüm uygulamalar devamlı denetlenmektedir.

  Tüm uygulamalar HACCP standartları doğrultusunda yapılmaktadır.

 

                                YİYECEK & İÇECEK SERVİS ALANLARI                               

  Restoran girişinde ve barlarda el dezenfektasyon aparatları bulundurulmaktadır.

  Yiyecek & içecek bölümlerimizde yer alan self servis çay ve içecek hizmeti personelimiz tarafından servis verilmesi sağlanacaktır.

  Açık büfede yiyecekler ile teması engelleyecek bariyerler tasarlanmış ve servis, mutfak personelleri tarafından yapılacaktır.

  Çatal bıçak takımları tek kullanımlık ambalajlar içinde servis edilmektedir.

  Masa örtüleri her yeni misafirde değiştirilmekte ve kumaş peçete kullanılmayacaktır.

  Bar ve restoranlarda masa ve sandalye düzenlemeleri sosyal mesafeye göre düzenlenmiştir.

  Sosyal mesafenin korunabilmesi için barların önünde bulunan tabureler kaldırılmıştır. Barlar ve restoranlarda bekleme olabilecek her noktaya sosyal mesafeyi hatırlatan işaretlemeler uygulanmıştır.

  Servis / Bar personeli sosyal mesafeye dikkat ederek tek kullanımlık eldiven ve maske ile hizmet verecektir.

   Tüm yiyecek & içecek ünitelerimizde kirliler sadece  bulaşık makinalarında yüksek ısıda yıkanmakta ve durulanmaktadır . Eğitimli personel tarafından hijyenik koşullarda güvenli bir şekilde kullanıma sunulmaktadır.

                                                  HAVUZ & PLAJ                                                 

  Havuz temizlikleri yasal koşullara uygun olarak yapılmaktadır. Bu konuda eğitim almış Teknik Servis Personellerimiz titizlikle çalışmalarını devam edecektir.

  Tüm şezlonglarımız sosyal mesafeye uygun aralıklarla yerleştirilmiştir.

  Tüm havuz ve plaj havluları personelimiz tarafından misafirlere verilecektir.

  Havuzlarda sosyal mesafe kuralına göre maksimum kullanıcı sayısı hesaplanarak cankurtaranlara bildirilmesi sağlanacak ve havuz alanında da ayrıca yazılı olarak bildirilecektir.

 

   

                                                           SPA                                                          

  Sauna ve hamam odalarımızda kullanım kapasiteleri sosyal mesafe uygulamalarına göre sınırlandırılmıştır. Belirlenen alanlarda el dezenfektanı bulundurulmaktadır.

  Masaj odalarında bulunan yatak  dekor malzemeler kaldırılmıştır.

   Masaj uygulaması yapan personel maske ile çalışacaktır.

  Spa lobi alanı belirlenen sıklıkta temizliği ve hijyeni sağlanacaktır.

  Her masajdan sonra odalar temizlenmekte ve havalandırılmaktadır.

  Masaj yatakları ve özellikle baş bölümü her kullanımdan sonra dezenfekte edilecektir.

 

                                                       FITNESS                                                      

  Fitness salonlarımızdaki tüm spor aletleri, makine ve teçhizatlar gerekli uygun mesafelerde tekrar düzenlenmiş olup, her kullanımdan sonra dezenfeksiyon işlemleri yapılmaktadır.

  Belirlenen alanlarda el dezenfektanı bulunmaktadır.

  Fitness salonlarımızı aynı anda kullanacak kişi sayıları sınırlandırılmıştır.

                                       MINI CLUB VE ANİMASYON                                      

  Çocuk kulüplerin sosyal mesafe düzenlemelerine uygun olarak kapasiteleri belirlenmiş ve belirlenen kapasitede çocuk misafirlerimiz  kabul edilmektedir.

  Çocuk kulübüne girişte, çocukların temassız ateş ölçümü yapılmaktadır. Ateşi 38 dereceden yüksek olanlar, boğaz ağrısı,burun akıntısı, öksürük, kusma, ishal, nefes darlığı gibi belirtileri olan çocuklar aileleri ile irtibata geçilerek sağlık kuruluşuna yönlendirilecektir.

  Giriş ve çıkışlarda çocukların el hijyeni için el antiseptiği bulundurulmaktadır. El antiseptikleri çocukların ulaşamayacakları yerlere konulmuş ve personel gözetiminde kullandırılmaktadır.

  Sık sık kapı ve pencereler açılarak doğal havalandırma yapılmaktadır. Çocuk kulübünde klima çalıştırılmamaktadır.

 Çocukların sık sık dışarı çıkması ve daha çok açık alan etkinlikleri yapmaları  sağlanmaktadır.               

   Tüm etkinliklerde sosyal mesafe kurallarına uyulmaktadır.

  Oyuncaklar, hobi malzemeleri, çocuk oyun parkı donanımları sık sık temizlenmektedir.

  Tuvaleti kullanan çocukların öncesinde ve sonrasında ellerini yıkamaları sağlanmakta, çocukların tuvaletleri tek tek kullanmasına özen gösterilmektedir.

  Eğlence aktiviteleri için açık alanlar tercih edilecektir.

  Eğlence aktivitelerimizin kalabalık ve yoğunluk yaratmayacak şekilde yeniden tasarımı yapılmış ve kullanım alanları sosyal mesafe kuralına göre organize edilmiştir.

  Temas gerektiren herhangi bir etkinlik yapılmayacaktır. (futbol, basketbol, voleybol, vb.)

  Animasyon ve çocuk eğlenceleri için kullanılan malzemeler sık sık her kullanımdan sonra dezenfekte edilecek.

                                                   SATIN ALMA                                                  

  Gıda malzemeleri denetleyerek seçtiğimiz tedarikçilerden satın alınmakta ve gereken tüm kontrol işlemlerinden sonra tesisimize kabul edilmektedir.

  Firmalar gıda mühendisimiz tarafından denetlenmektedir.

   Gıda Mühendisi tarafından malzemenin otel girişinden imalatına kadar olan tüm süreç denetlenmektedir

  Depolama işlemini yapan personel tek kullanımlık maske, eldiven kullanmaktadır.

  Kullanılan tüm temizlik malzemeleri Diversey firmasından satın alınmaktadır.

  Firma tarafından verilen eğitimler doğrultusunda her alanda doğru dozda doğru kimyasal kullanımı sağlanmaktadır.

                           KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMALARI                          

  ISO 9001:2015 Kalite  Yönetim Sistemi,

  ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi

  ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği  Yönetim Sistemi belgelerine sahiptir

  HACCP prensiplerine dayalı yürüttüğümüz tüm hijyen, gıda, su güvenliği uygulamaları yıllardır çalıştığımız uluslararası tecrübesi olan Rentokil firması tarafından düzenli olarak denetlenmektedir.

                                         SİZDEN BEKLEDİKLERİMİZ                                        

  Tesis içinde hareket ederken sosyal mesafeyi korumaya azami dikkat ediniz. Otel yönetimi tarafından konulmuş olan işaretlere uyunuz.

  Masalar arasında bırakılan 1.5 metrelik mesafeyi bozmayınız.

  Şezlonglar arasındaki mesafeyi değiştirmeyiniz.

  Covid-19 virüsü konuşma ve dokunmanın yanı sıra burun, ağız, göz vs. temasları ile geçebilmekte, belirli bir süre havada asılı kalabilmekte ve temas edilen yüzeyde yaşayabilmektedir. Bu nedenle ellerinizi sık sık bol su ve sabunla yıkamanız gerekmektedir. Lavabolara uzak olmanız halinde sizin için hizmet ünitelerimizin bulunduğu yerlere el dezenfektanı cihazları tarafımızca konulmuştur.

  Covid-19 bulaşıcı hastalıkları ile ilgili semptomları  gizlemeniz ve otel yönetimine haber vermemeniz ya da önlemlere uymamanız halinde yasal yükümlülüklerinizin olabileceği konusunu tekrar hatırlatırız

  Ortak alanlarda maskeler, eldivenler ve diğer koruyucu ekipman atıkları için gri kapaklı çöp kutuları mevcuttur.

  Dikkatle okuduğunuz ve başta kendi sağlığınız olmak üzere, diğer misafirlerimizin ve çalışanlarımızın sağlıklarını korumak için uyacağınız tedbirler için teşekkür ederiz.

"T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Covid -19 normalleşme sürecinde Dünya Sağlık Örgütü, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C Sağlık Bakanlığı, T.C. İçişleri Bakanlığı ve yerel otoritelerin aldığı kararlar nedeni ile tesis; hizmet anlayışında değişkenlik hakkını saklı tutar."....

Powered By TravelAps.com
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım
Whatsapp ile görüş
+90 531 082 16 51
Palm Wings Kuşadası | Call Center
Tıklayın Sizi Arayalım
TOPLAM